+1
Send
Share
Send

Olympijské hry, nejslavnější série sportovních soutěží na světě, přinášejí nejlepším světovým sportovcům na jednu fázi soutěžení o své země. Události a důvody pro olympijské hry jsou nyní mnohem odlišné, než když byly starověké řecké olympijské hry poprvé zaznamenány v roce 776 B.C. na ostrově Olympia v Řecku.

Mýty

Několik mýtů říká, proč starověcí Řekové začali hostit atletickou soutěž této velikosti. Jeden příběh říká, že král Oinomaos z Pise by jen dovolil člověku, který by ho mohl porazit ve vozovém závodě, oženit se s jeho dcerou Hippodamia, ale pokud by protivníka ztratil, byl by sťen. Princ Pelops si přál vzít Hipodamii a vytvořil plán, aby porazil Oinomaos. Pelops vyhrál závod a Oinomaos zemřel v tomto procesu. Pelops si vzal Hippodamii a založil olympijské hry, aby si připomněl své vítězství. Dalším mýtem je, že Hercules napadal město Elis a založil olympijské hry na počest svého otce Zeuse.

Fakta

Historici zjistili, že starověké olympijské hry byly kombinací sportovních událostí a náboženských slavností a pouze řecké muži mohli soutěžit. Každá olympijská hra začala oběťmi a přísahou Zeus, že sportovci slibují spravedlivou soutěž. Během prvních olympijských her byla jedinou událostí stadionový závod, jehož mytologické stavy měřily Hercules a byly dlouhé přibližně 190 metrů. Až do 14. olympiády byla představena nová událost, dvojnásobný stadion. Dokonce i během války byli řeckým sportovcům umožněn bezpečný průjezd na olympijské hry, aby mohli soutěžit. Starověké olympijské hry se konaly jednou za čtyři roky po dobu 1,170 let, dokud křesťanský byzantský císař Theodosius zakázal soutěž.

Mistři

Vítězové olympijských her obdrželi olivový věnec věnec jako cenu a byli považováni za hrdinové. Žádný materiálový zisk nebyl udělen sportovcům. Někteří měli sochy a básně vytvořené na jejich počest a čest svých komunit. Řekové byli konkurenční lidé, kteří vášnivě věřili v "agon" nebo v soutěži a byli v soutěži považováni za největší.

Více než hra

Špičkoví Řekové zahájili olympijské hry kvůli své víře ve slávu konkurence a ctí bohů svou schopností. Olympijské hry byly mnohem víc než hra, daly konkurenci šanci na nesmrtelnost. Soutěžící byli považováni za hrdinové, kteří ve svých vítězstvích získali něco většího než peníze nebo ceny - čest. Starověké řecké olympijské hry sloučily dvě věci, které Řekové drželi posvátné, náboženství a touhu po velkém.

Stadion cvičení

Starověký řecký stadion byl základem starověkých olympijských her. Dnešní ekvivalent v trati je 200 metrů pomlčka. Příště vyjedete na jog, vydejte se na místní stopu a sprintujte jako Řekové s tímto cvičením inspirovaným olympijskými hrami. Začněte tím, že spustíte 200 metrů pomlčku při 100% úsilí, odpočinete na pět minut a zopakujte další 200 metrů. Po druhém 200 odpočinku po dobu pěti minut a pak jog na 400 metrů, dvojitý stadion. Po dokončení okamžitě spusťte dalších 200 metrů se 100% úsilím. Odpočiňte dalších pět minut a spusťte své poslední 200 metrů dlouhý sprintu s maximálním úsilím. Odpočívejte pět minut a jogujte 400 metrů pro svůj druhý a poslední dvojitý stadion. Tento cvičení použijte k úpravě; budete sprintu / jog celkově jednu míli.