+1
Send
Share
Send

Jízdní kola prošly dlouhou cestu od prvních dřevěných kol vyrobených v 1800s. Jízdní kola pocházela z toho, že je pro bohaté novinky pro běžnou formu dopravy. Oni také šli z nárazu-náchylný a nepohodlné snadné jezdit a zastavit. Po cestě se objevil významný celosvětový sport cyklistiky.

Historie jízdních kol

První rudimentární kola byla navržena v Evropě během 19. století. Tito velitelé swiftwalkers jsou tyto kola vyrobeny ze dřeva. První pedálový cyklus byl vytvořen v roce 1839 ve Skotsku. Skotský kovář Kirkpatrick Macmillan navrhl jízdní kolo, které by mohl jet 140 mil s průměrnou rychlostí 8 mil / h. Další verze cyklo pedálu nazývaného velocipede byla představena v Paříži v roce 1861. Byla populární - do roku 1865, vynálezci Pierre a Ernest Michaux vyráběli 400 ročně. I když byl populární, motorka byla nepohodlná a obyčejně se nazývala bonesem. Anglická společnost Coventry Sewing Machine vytvořila kolo s kovovým rámem s velkým předním kolem a malým zadním kolem s pevnými pryžovými pneumatikami v roce 1870. To bylo označováno jako vysokootáčková nebo penny-farthing. Navzdory skutečnosti, že byla náchylná k nehodám, byla také oblíbená. První řetězový motor byl zaveden v roce 1874 H.J. Lawsonem. Bylo snadnější zastavit a stabilnější než vozidlo s vysokými koly. Nicméně, to bylo kritizováno, protože jezdci skončili s blátem, protože pedály byly tak nízké na zem. Další úpravy rámu jízdního kola v roce 1885 od Johna K. Starleyho řešily tento problém. V roce 1888 J.B Dunlop přidal pneumatiky naplněné vzduchem do jízdních kol, čímž je rychleji a pohodlněji. V roce 1893 se jízdní kola staly efektivním a snadno použitelným způsobem dopravy, říká autor Etain O'Carroll "Cycling Britian".

Sportovní historie

První cyklistický závod zaznamenaný v historii se konal v červnu 1868 v Anglii v Hendonu v Middlesexu. Do roku 1893 proběhlo závod světového šampionátu a v roce 1896 byla na olympijské hry přidána cyklistika. Tour de France byl představen v roce 1903. Asi 60 jezdců projelo asi 1553 mil nebo 2500 km během 19 dnů. Cílem závodu nebylo propagovat sportovní cyklus, ale zvýšit prodej novin L'Auto. Pracovalo to, když papír zničil svého soupeře Le Velo. Závod byl poznamenán špatným chováním a podváděním. Prohlídka, která se považuje za vrchol silničních závodů, se v průběhu let nadále podílela na kontroverzních diskusích, jako je dopingový skandál v roce 1998. Tato trasa se také vyvinula. V roce 2010 byl závod 2,263 mil nebo 3,642 km a skládal se z jednoho prologu nebo časové zkoušky a 20 etap. Další závody následovaly Tour de France. Například Tour of Britain byla představena v roce 1951.

Moderní dostihy

Silniční cyklistika je profesionální sport se soutěžiteli, kteří reprezentují národní týmy na každoročních závodech mistrovství světa a olympijských her i sponzorovaných obchodních týmů, jejichž členové jsou často v národních družstvech. Na mezinárodní úrovni je Uncle Cycliste Internationale nebo UCI řídícím orgánem pro tento sport. Národní, kolektivní a státní organizace také dohlížejí a organizují závody. Nejkratší závody jsou prology, nebo časové zkoušky pro jednotlivce, které se obvykle konají jako turné nebo etapové závody. Prology pro olympijské hry a závody mistrovství světa jsou například 40 km, nebo asi 25 mil. Významné jednodenní závody zahrnují mistrovství světa v Paříži-Roubaix a olympijský závod. Závodní závody zahrnují závodní závod Paris - Nice o délce 1 307 km nebo 812 kilometrů, který se skládá z osmi etap. Běžecké závody obvykle trvají čtyři až deset dní. Druhou kategorií silničních závodů jsou velké zájezdy, jako Tour de France, které trvají 21 až 22 dní.

Nové vzory

Inovace silničních kol byly od počátku sportu obrovské. Závěsné vidlice, závěsné rámy, více ozubených kol, lepší aerodynamický design pro kola, přilby a lehké materiály, jako jsou uhlíkové vlákna, činí moderní silniční kolo snadnější. Během historie jízdy na kole a zejména od osmdesátých let došlo ke konfliktu mezi novou inovací a pravidly silničních závodů. To vedlo UCI k vypracování Luganské charty v roce 1996, která stanoví technické předpisy pro cyklistický sport. Cílem bylo umístit jezdce na stejnou úroveň, takže závodníci soutěží navzájem, nikoliv technologie, podle UCI.